Vietvārdu talka

Latvijas vietvārdu datubāze (Vietvārdu talka) - www.vietvardi.lv

  • Vietvārdu talkas atklāšanas pasākums: 23.02.2017. Latvijas Universitāte (Rīga, Raiņa bulvāris 19, Mazā aula)
  • Programma


  • Vietvārdu reģistrēšana kartē
No šodienas, 10. marta, Tautas vietvārdu datubāzē www.vietvardi.lv radīta iespēja vietvārdus reģistrēt arī kartē - ieliekot kursoru lodziņā "Koordinātas", atvērsies karte, uz kuras uzklikšķinot parādīsies marķieris, ko var pārvietot, nospiežot un turot peles pogu. Lai apstiprinātu marķiera atrašanās vietu, jānospiež "Labi", tad aizpildīsies koordinātu lauciņš. Koordinātas var pievienot arī jau reģistrētam vietvārdam. Nospiežot pogu "Saglabāt", ievadītie dati tiks saglabāti datubāzē.


  • Čaklākie talcinieki
Martā visvairāk vietvārdu reģistrējusi Sabīne Dzirkale (vairāk nekā 150 vietvārdu), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Ogres novads (Lauberes pagasts) (vairāk nekā 100 vietvārdu). Apsveicam!
Aprīlī visvairāk vietvārdu reģistrējis Aigars Liepiņš (284 vietvārdi), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko kļuvusi Rīga (255 vietvārdi).

Maijā visvairāk vietvārdu reģistrējis Aigars Liepiņš (43 vietvārdi), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Carnikavas novads (29 vietvārdi). Apsveicam un aicinām piedalīties!

Jūnijā visvairāk visvairāk vietvārdu reģistrējusi Santa Masinga (11 vietvārdu) un Ina Balaņuka (30 vietvārdu), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Alūksnes novads (37 vietvārdi). Apsveicam un aicinām piedalīties!

Jūlijā visvairāk vietvārdu reģistrējusi Sandra Šteina (84 vietvārdi), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Jaunpils novads (84 vietvārdi). 2017. gada 7. augustā kopumā jau bija savākts 2140 vietvārdu. Apsveicam un aicinām piedalīties! 

Augustā visvairāk vietvārdu reģistrējusi Ingrīda Saliņa (311 vietvārdu), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Gulbenes novads (288 vietvārdi). Apsveicam un aicinām piedalīties!

Septembrī visvairāk vietvārdu reģistrējusi Sandra Šteina (193 vietvārdi), bet par vietvārdiem bagātāko un krāšņāko novadu kļuvis Jaunpils novads (193 vietvārdi). Apsveicam un aicinām arī turpmāk reģistrēt savus vietvārdus mājaslapā www.vietvardi.lv

Visus uzvarētājus, krāšņāko novadu pārstāvjus un interesentus aicinām uz vietvārdu talkas noslēguma svinībām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Draugu telpā, 20. oktobrī pulksten 13.00.

Informācija presē un radio:Kontakti: Sanda Rapa sanda.rapa@inbox.lv